Obrusy

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat obrusów.

Obrusy hotelowe - interesujące fakty i porady

Obrusy hotelowe to szczególna kategoria tekstyliów. Muszą być nie tylko trwałe i wysokogatunkowe, ale również modne. Ważne, by kojarzyły się z hotelem, składając się na jego identyfikację wizualną.

Cechy obrusów hotelowych

Obrusy hotelowe, podobnie jak obrusy do restauracji, stanowią szczególny rodzaj wyrobów. Restauracja hotelowa, która musi być nieskazitelnie czysta i elegancka, nie może pozwolić sobie na to, by obrusy były zaplamione czy zniszczone. Dlatego też, modele przeznaczone na potrzeby obiektów hotelowych wykonywane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne tkanin.

Hotelowe obrusy muszą też łatwo się prać i dobrze prasować. Najczęściej spotykamy więc modele adamaszkowe oraz napylane teflonem, który tworzy cieniutką warstwę plamoodpornego filmu, przedłużając jego żywotność. Każdy producent obrusów hotelowych dba o to, aby oferta była przygotowywana pod docelowego klienta. Tylko niewielkie hoteliki i hostele korzystają z modeli, dostępnych w typowej ofercie producentów. Najczęściej obrusy hotelowe wykonywane są na zamówienie - pod konkretne miejsce. Tego rodzaju wyroby dość często stanowią element identyfikacji wizualnej obiektu. Na tkaninie umieszcza się więc logo hotelu lub restauracji. O ile dawniej znak firmowy umieszczano na całej powierzchni, tak dziś umieszcza się najczęściej delikatny haft lub emblemat - w najmniej widocznym miejscu obrusa.

Kolorystyka i kształt hotelowych obrusów

Obrusy dla hotelu najczęściej posiadają typowe - prostokątne kształty. Owalne lub okrągłe modele wykorzystywane są przede wszystkim w lunchowym restauracjach oraz przyhotelowych kawiarenkach.

Obrusy pełnią nie tylko rolę ochronną, ale przede wszystkim estetyczną. Są jedną z głównych dekoracji hotelowej restauracji. Istnieją nawet firmy, które - produkując głównie wyposażenie hotelowe - na pierwszym miejscu stawiają obrusy, oferując dziesiątki wzorów i właściwą kolorystykę. Najczęściej spotykane są modele białe oraz ecru. Warto też pamiętać, że tekstylia hotelowe to nie tylko obrusy, ale również serwety, pościel, firany i zasłony, a nawet pokrowce na krzesła. Hotel, który chce być elegancki, musi zadbać o to, aby wszystkie te elementy współgrały ze sobą.